ВІЙНА ПОРУЧ

Кажуть, війна на Сході України триває вже довше, ніж на Східному театрі бойових дій Другої світової війни. Тривалий час лінія фронту стабільна, хоча щодня вибухають снаряди, гинуть українські захисники та страждають мирні люди. В Києві та інших великих, навіть близьких до фронту містах мирне життя увійшло у звичне русло.
Зараз важко привернути чиюсь увагу до новин із зони ООС, тим паче змусити громадськість згадати, з чого все починалось в 14-му році. Яким чином і якою ціною нам вдалося зупинити ворога та обламати його «наполеонівські» плани. Ми знаходимся в епіцентрі інформаційної війни та міжусобиць, і стали ще більш уразливими до гібридної війни, ніж навесні 2014 року.

«Війна поруч» є комплексом заходів та включає фотовиставку «Звільнення Маріуполя. Лінія фронту», систему малих вуличних скультур, розміщених в середмісті, а також розповідей очевидців перших днів війни.
Проект «Війна поруч» покликаний нагадати українцям, що десь на Сході, зовсім поруч, триває справжня борротьба за їх життя. Використані образи та тексти проекту передають ємоції, відчуття, страхи та подив свідків перших днів ворожого вторгнення та боротьби проти нього.

Це не свідчення, це фіксація емоційного стану свідків. Короткі фрази, завдяки яким можна самому зрозуміти відчуття цих людей, самому пережити стан перших днів війни.